Den s Cassiopeiou

1. 12. 2015
Karolina Tvrdíková

27. listopadu proběhl na ZŠ v Chyškách Den S Cassiopeiou. Centrum ekologické výchovy z Českých Budějovic  si pro žáky připravilo zajímavé programy. 1. a 2.třída  se společně s liškou vydala do hlubokého lesa, kde se pomocí audionahrávek a jednoduchých hádanek seznámila s některými lesními zvířátky, jejich potravou, stopami a pelíšky. Celý program byl obohacen o pohybové a smyslové aktivity. Na závěr programu si děti s pomocí razítek zvířecích stop vytvořily mapu vlastního příběhu o potravinových vztazích. Žáci třetí, čtvrté a páté třídy se učili komunikovat s kamarádem. Děti se v programu zapojily do společného úkolu tak, aby zažily radost z úspěchu, kterého dosáhnou spoluprací.  Program posílil zdravé vztahy ve třídě a třídní sounáležitost. Šesťáci a sedmáci pracovali s velkým obrázkem lesa na plátně, sestavovali „pavučiny“ vztahů, skládali puzzle, hráli scénky a přemýšleli nad problémovými otázkami. Nejstarší žáci putovali přírodou České republiky. Na šesti stanovištích  řešili úkoly s pomocí obrázků, přírodnin a pracovního listu a zahráli si didaktickou hru „Přežití v krajině“.
Tento zajímavý školní den se uskutečnil díky podpoře Svazku obcí regionu Písecka   a přinesl dětem nové zážitky a poznatky.