Výuka cizích jazyků

14. 10. 2015

Na naší škole se vyučují dva cizí jazyky – anglický a německý, čímž je podporován koncept mnohojazyčnosti, který je hlavním cílem Rady Evropy. Ta také stanovila 26. září Evropským dnem jazyků. Žáci proto vytvořili plakáty, kde se můžeme například dozvědět, že v Evropě existuje cca 225 původních jazyků, že nejdelší slovo pochází z němčiny, či jaký zvuk vydávají zvířata v angličtině nebo maďarštině.

Anglický jazyk

Angličtinu si na naší škole děti osvojují již od prvního ročníku, a to převážně formou her a písniček. Neučí se gramatiku, ale dokážou lépe než někteří starší žáci imitovat anglické hlásky, které čeština nezná.

Německý jazyk

Druhým jazykem na naší škole je němčina, jazyk našich sousedů (Německo, Rakousko). Němčinu žáci poznávají od sedmého ročníku. Němčina je baví, protože zjišťují, že se zde nachází spousta pro ně již známých slovíček jak z angličtiny, tak i z češtiny (např. auto, benzin, …).

Výuka jazyků je žákům zpestřena tvorbou projektů, poslechem písní či krátkými filmy v originálním znění s titulky.

Mgr. Nikola Červenková

/** Err: Image not found */