Cesta ke zdravým zoubkům

4. 3. 2016

Žáci první třídy naší školy se zapojili do preventivního programu - Veselé zoubky. Cílem je přiblížit dětem zábavnou formou, jak správně pečovat o svůj chrup a předcházet vzniku zubního kazu. Děti zhlédly zábavný film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek, plnily úkoly na interaktivní tabuli a vyplňovaly pracovní list. Na závěr obdrželi všichni žáci preventivní taštičky, na které se nejvíce těšili. Měli velkou radost z jejich obsahu (zubní pasta, zubní kartáček, žvýkačky bez cukru a malé přesýpací hodiny). Domů si také všichni odnesli kromě nových poznatků samolepku, která poradí, jak si správně zoubky čistit, a informační brožuru o prevenci. Celý program byl velkou pomocí ke krásným a zdravým zoubkům našich dětí. Děkujeme dm drogerii za poskytnuté materiály.

Alena Málková

ZŠ Chyšky