25. 4. 2016
ekoškola

Základní škola Chyšky se již podvanácté připojila k oslavám svátku Země. Na děti čekaly dva různé programy. Nejdříve si děti připomněly, že OSN vyhlásila letošní rok Mezinárodním rokem luštěnin. Členové Ekotýmu nachystali šest stanovišť, na kterých žáci poznávali bobovité rostliny a luštěniny, seznámili se s oblastmi pěstování a významem luštěnin ve výživě člověka a měli možnost ochutnat uvařené či naklíčené luštěniny, hummus a různé sójové produkty – maso, mléko, tofu.
Ve druhé části dopoledne jsme podpořili akci Ukliďme svět, ukliďme Česko a vyčistili jsme od odpadků okolí školy a především příjezdové komunikace do Chyšek.

Tato a podobné akce zaměřené na environmentální výchovu vedou děti k zodpovědnému chování vůči životnímu prostředí.