Hlídka mladých zdravotníků

19. 5. 2016
Monika Bardová

Ve středu 18. 5. 2016 se žáci Základní školy Chyšky zúčastnili okresního kola soutěže Hlídek mladých zdravotníků v Písku. Soutěže se zúčastnili žáci 1. a 2. stupně základních škol a studenti z gymnázií. Naše pětičlenná hlídka byla sestavená z žáků 3. - 5. třídy (Iveta Ondráčková, Zlata Mašková, Helena Komasová, Kristýna Komasová, Adam Řehoř a Tereza Kukačová). Podél řeky Otavy byli rozmístěni figuranti s různými druhy poranění, na kterých žáci prokazovali své znalosti první pomoci. V kategorii 1. stupně se žáci ZŠ Chyšky umístili na 1. místě a postoupili do krajského kola, které se uskuteční 26. 5. 2016 v Jindřichově Hradci.

Jaroslava Petáková