O lesním putování

Karolina Tvrdíková
les ve škole
ekoškola

Naše škola je zapojená do mezinárodního programu Les ve škole, škola v lese. V letošním školním roce jsme ověřovali metodiku programu pro 1. třídu nazvanou Poznej les všemi (ponožkovými) smysly. Roční plán byl vytvořen pro průběžnou práci během celého školního roku. Jednotlivé výpravy do lesa byly vázané na roční období. Žáci měli jedinečnou příležitost zažít proměny lesa na podzim, v zimě a na jaře. Po uzavření ponožkového dobrodružství si 1. třída připravila krátkou přehlídku, na kterou pozvala 2., 3. a 4. třídu. Děti představily své ponožky, které je do lesa doprovázely. Ponožky všem zahrály krátké příběhy - zážitky z lesních výprav. Seznámili jsme všechny s lapačem zážitků, s lesním desaterem a s ponožkovými deníky. Nezapomněli jsme ani na rituály, kterými jsme zahajovali a končili každou výpravu. Lesní muzikanti zahráli na nástroje, které přinesli z lesa. Nakonec jsme promítli fotografie ze všech lesních výprav. Doufáme, že hodina strávená s námi byla pro všechny nejen zážitkem, ale zároveň i přínosem a motivovala i ostatní k výletům do lesa.

Alena Málková

/** Err: Image not found */