Školní akademie

22. 6. 2016

Dne 22. 6. 2016 se v sále kulturního domu Chyšky konala akademie Základní školy Chyšky. Své krátké představení zde předváděli jak ti nejmladší, tak deváťáci, kteří v tomto měsíci školu opustí. Úžasným představením s přírodními tématy se nám představili letošní prvňáčci. S druhou třídou jsme opustili místnosti kulturního domu a vydali se do říše našich lesů a luk, kde jsme mohli sledovat spousty lesních zvířat. Ve třetí třídě napodobili žáci statečného náčelníka Apačů z našich mladých let a předvedli, co všechno se během školního roku naučili. Originální pohádkou „Skřítek Hugo“ nás pobavili žáci čtvrté a páté třídy. Že je pramenitá voda čistá jak láska nám připomněla populární píseň „Čistá jak láska“ šesté třídy. Se sedmáky jsme se ocitnuli v honosných sítích oper a slyšeli pestré tóny fléten. Pro odlehčení byl jejich výstup uzavřen sérií vtipů. Osmáci nám zpěvem ukázali, že cesta je jen prach a štěrk – zazpívali známou píseň „Morituri te salutant“. Navíc celé představení zahájil Tomáš Koudelka svou hrou na akordeon. A nakonec žáci deváté třídy předvedli, kolik písní se skrývá v jejich každodenním vyučování. Tímto výstupem se s námi devítka rozloučila nejen na této akademii, ale i v tomto školním roce, který se jí koncem tohoto měsíce uzavře, a oni přestoupí na střední školy. Celá akademie se nesla v duchu zábavy a humoru a byla více než důstojnou tečkou za školním rokem 2015/2016.

Jiří Kuchta, 9. třída