Kvíz Tomáše Dvořáka

28. 3. 2008

Podzimní část Kinderiády proběhla na výbornou. Od září do listopadu 2007 navštívila Kinderiáda 6 měst v různých regionech České republiky. Do každého regionálního kola nastoupila osmičlenná družstva, která se utkala v těchto disciplinách : běhu na 60 m, skoku z místa a do dálky, hodu plným i kriketovým míčkem. Závěrečnou disciplínou každého regionálního kola je štafeta.

Novým patronem soutěže se stal desetibojař Tomáš Dvořák, který převzal štafetu od Jarmily Kratochvílové. Časopis KINDERMAGAZÍN pak připravil pro děti kvíz, který se týká právě nového patrona Kinderiády, Tomáše Dvořáka. Tento kvíz byl zaměřen na desetiboj, tedy sport, v němž Česká republika patří ke světové špičce.

Do řešení tohoto kvízu se zapojili i žáci a žákyně naší školy, kteří se zúčastnili v podzimním termínu regionálního kola KINDERIÁDY v Českých Budějovicích. Celkem 8 dětí ze 2.-5.třídy odeslalo svá řešení a pokud budou jejich odpovědi správné mohou se těšit na slíbený dárek od Kindermagazínu.

Mgr. Fuka Josef, uč. Tv