OF ZŠ ve florbale chlapců v Písku

9. 10. 2008
Josef Fuka
sport

Soutěží, kterou oddělení sportu DDM Písek spolu s OR AŠSK Písek uspořádalo bylo OKRESNÍ FINÁLE ZŠ VE FLORBALE CHLAPCů IV.kategorie pro rok 2008.

Ve čtvrtek 9.10.2008 ve sportovní hale v Písku tedy vypukla první utkání chlapců 8.-9.tříd ZŠ , tercie a kvarty osmiletých gymnázií, primy a sekundy šestiletých gymnázií. Družstva ZŠ nastupovala s maximálním počtem 15 hráčů. Soutěžilo se podle platných pravidel ČfbU. Na základě došlých přihlášek, kdy se přihlásilo celkem 9 škol, se hrálo ve 3 základních skupinách systémem "Každý s každým" po třech. Rozlosování určilo jenotlivé skupiny a tak v "A" skupině hrál obhájce loňského vítězství ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek se ZŠ Čimelice a ZŠ Mirotice, v "B" skupině hrál stříbrný z loňského roku ZŠ Bernartice se ZŠ Tylova Písek a Gymnáziem Písek a konečně v "C" skupině loňské bronzové Chyšky čekaly ZŠ TGM Písek a ZŠ Protivín.

Vítězové skupin pak hrály ve skupině o 1.-3.místo, druzí ze skupin o 4.-6.místo a třetí ze skupin o 7.-9.místo. Každé přihlášené družstvo obdrželo diplom za umístění. Hrací doba byla 1x15 min.

A jak celý turnaj dopadl?

V "A" skupině opět potvrdil svou úroveň loňský vítěz ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek a nejprve porazil chlapce ze ZŠ Mirotice 4:0 a poté i ZŠ Čimelice 4:1, vyhrál skupinu a postoupil do finálové skupiny. Druhé místo v této skupině obsadili chlapci ze ZŠ Čimelice, kteří porazili ZŠ Mirotice 1:0.

Pořadí skupiny "A" : 1. ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek 2 2 0 0 8:1 4 body, 2. ZŠ Čimelice 2 1 0 1 2:4 2 body, 3. ZŠ Mirotice 2 0 0 2 0:5 0 bodů.

"B"skupinu opět vyhrál favorit a stříbrný z loňského přeboru chlapci ZŠ Bernartice, když vyhráli na ZŠ Tylova Písek 5:2 a Gymnázium Písek porazili 3:0. V utkání o 2.místo ve skupině vyhráli chlapci ze ZŠ Tylova Písek nad Gymnáziem Písek 2:1.

Pořadí skupiny "B" : 1. ZŠ Bernartice 2 2 0 0 8:2 4 body, 2. ZŠ Tylova Písek 2 1 0 1 4:6 2 body, 3. Gymnázium Písek 2 0 0 2 1:5 0 b.

Skupina "C" byla nejvyrovnanější a chlapci z Chyšek i přes dobré výkony a vyložené šance do finálové skupiny nepostoupili. Nejprve žáci TGM Písek prohráli se ZŠ Protivín 1:2, po katastrofální střelbě Chyšky pouze remizovaly s Protivínem 1:1 (branku dal Martin Zítek) a v utkání s TGM Písek vyhrály 2:1 (branky vstřelili Martin Zítek a Prášek Martin). O postupujícím do finálové skupiny musely rozhodnout samostatné nájezdy mezi Protivínem a Chyškami. Chlapci z Chyšek však ze 3 neproměnili ani jedinou a Protivín proměnil jednu a byl ve finále.

Pořadí : 1. ZŠ Protivín 2 1 1 0 3:2 3 body, 2. ZŠ Chyšky 2 1 1 0 3:2 3 body, 3. ZŠ TGM Písek 2 0 0 2 2:4 0 bodů.

Ve finálové skupině o 1.-3.místo se nejvíce dařilo chlapcům z Bernartic, kteří nejprve porazili Protivín 2:0 a pak remizovali se ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek 2:2 a celý turnaj vyhráli. Druhé místo obsadila ZŠ Beneše Písek, když remizovala s Protivínem 1.1.

Pořadí finálové skupiny : 1. ZŠ Bernartice 2 1 1 0 4:2 3 body, 2. ZŠ dr. Edvarda Beneše Písek 2 0 2 0 3:3 2 body, 3. ZŠ Protivín 2 0 1 1 1:3 1 bod Ve skupině o 4.-6.místo nejprve po obrovské převaze porazily Chyšky čimelické chlapce pouze 1:0, když branku vstřelil Jan Louda. Ve druhém zápase však Chyšky prohrály se ZŠ Tylova Písek 0:2 a v posledním zápase skupiny vedly Čimelice nad píseckou Tylovkou už 3:0, zápas však skončil 3:3.

Pořadí : 4. ZŠ Tylova Písek 2 1 1 0 5:3 3 body, 5. ZŠ Chyšky 2 1 0 1 1:2 2 body, 6. ZŠ Čimelice 2 0 1 1 3:4 1 bod

Ve skupině o 7.-9.místo vyhrála ZŠ TGM Písek nad ZŠ Mirotice 3:1, remizovala s Gymnáziem Písek 1:1