V ZŠ na Čertově hrbatině se čerti rojili

5. 12. 2008

Byl poklidný pátek, 5. prosince 2008. V ZŠ na Čertově hrbatině v Chyškách začalo vyučování. Mezi místními dětmi však bylo určité vnitřní napětí. Někteří vyučující po první vyučovací hodině konstatují, že "zlobilové" jsou dnes nějak v klidu. Jiné děti však přes skleněné vyplně neustále vykukují a někoho vyhlížejí. Není se čemu divit, vždyť tento den mají školu navštívit čerti s Mikulášem a Andělem. Se zvoněním na druhou vyučovací hodinu se po škole začali rojit čerti. Mikuláš s Andělem však poklidně a vážně procházeli jednotlivé třídy. Od vyučujících se dověděli , kdo byl hodný či zlobil. Zlobivé děti byly vyprášeny čertovskými metlami. Mikuláš však nadílku předal všem dětem. U těch nejmenších jsme mohli vidět i slzičky či strach a obavu s "poletujících" čertů. Tato neobvyklá návštěva na chyšecké škole však dopadla dobře. V čertovských pytlích nezůstalo jediné dítě a tak další vyučovací hodiny probíhaly v plném počtu. Po této návštěvě tak zůstaly na některých místech školy jen umazané stěny či zbytky z čertovských košťat. V závěru se odtajnila i záhada, kdo byl Mikuláš, kdo Anděl, kdo čert. Povíme to i Vám , byli to deváťáci. Jo, a slušelo jim to.