Zajímavosti neživé přírody

30. 11. 2008
Karolina Tvrdíková
ekoškola

V naší škole byl v letošním roce realizován projekt "Zajímavosti neživé přírody  okolí Chyšek významné pro makro- i mikroregion, podporovaný Grantovým programem Jihočeského kraje. Na exkurzích na Petrovicko,Šumavu a do Chýnovské jeskyně byla objevována krása neživých přírodnin- Husova kazatelna, Čertovo břemeno, Vrškámen již není neznámým pojmem. Beseda s geologem Prácheňského muzea p.Cíchou doplněná geologickou vycházkou po obci obohatila žáky o znalosti o výskytu hornin a příkladech zvětrávání. Žáci  společně s učiteli na zakládající se školní zahradě vytvořili kamennou spirálu a osázeli bylinkami. Před školou pak umístili vzorky s popiskami hornin z okolí.  Bylo to zajímavě poučné, neboť jak říká p. Čapek:"   „Kdo nemá pochopení pro kámen,neví mnoho o kráse světa“.

[ více o projektech ]