Matematický klokan 2009

2. 4. 2009

Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedry algebry a geometrie PřF UP v Olomouci.

Do svých soutěží si tuto soutěž zařadilo i Ministerstvo školství a mládeže ČR.

Již od svého vzniku si Klokan klade za svůj cíl popularizaci matematiky, zejména mezi žáky ZŠ a studenty SŠ. Klokan není jen soutěží, ale slouží také jako prostředek vzdělávání a výchovy - seznamuje žáky s neobvyklými  metodami práce, přibližuje nové vztahy mezi známými pojmy, ukazuje zajímavé aplikace matematiky, využívá logické myšlení, prostorovou představivost, rozvíjí matematickou intuici.

Zajímavá je pro žáky a studenty možnost porovnání vlastní úrovně s ostatními vrstevníky, a to i v mezinárodním měřítku.

Soutěž se uskutečňuje v kategoriích Student ( 3.-4.roč. SŠ ), Junior ( 1.-2.roč. SŠ ), KADET ( 8.-9.tř. ZŠ), BENJAMÍN ( 6.-7.tř.ZŠ ), KLOKÁNEK ( 4.-5.tř.ZŠ ) a CVRČEK ( 2.-3.tř.ZŠ ).

Tuto soutěž každoročně pro své žáky připravují i učitelé na ZŠ v Chyškách. Bylo tomu tak i v letošním školním roce.

V kategorii CVRČEK ( 2.-3.tř. ) celkem soutěžilo 15 dětí a pořadí na stupních vítězů bylo toto:
1. Kroužková Tereza,3.tř. - 2. Bočan Vojtěch,2.tř. - 3. Doubek Miroslav,3.tř.-Kuchta Jiří,2.tř.-Průša Vít,2.tř.

V kategorii KLOKÁNEK ( 4.-5.tř. ) soutěžilo celkem 9 dětí a medailové pořadí je toto :
1. Mašek david,4.tř. - 2. Petřík Vojtěch,4.tř. - 3. Průšová Anna,5.tř.

V kategorii BENJAMÍN ( 6.-7.tř. ) soutěžilo celkem 9 dětí a zde jsou tři nejlepší :
1. Havel David,7.tř. - 2. Zuzáková Nikola,7.tř. - 3. Petrová Markéta,7.tř.

V kategorii KADET (  8.-9.tř. ) soutěžilo celkem 8 dětí a nejlepší jsou :
1. -2. Dvořák Ondřej a Hanusová Tereza,oba 9.tř., 3. Jakešová Markéta,8.tř.

Mgr. Fuka Josef