Vánoční besídky

22. 12. 2009

Poslední den před vánočními prázdninami školáků byl na ZŠ v Chyškách prodchnut příchodem letošních Vánoc. Místo zvonění zněla, a ohlašovala přestávky, vánočně naladěná trubka školníka Josefa Kudrny.

To však nebylo všechno. Místo vyučování se v jednotlivých třídách sešly děti se svými třídními u vánočních stromků, rozdávaly se dárečky, zpívalo se, vyprávěly veselé příběhy, vánoční tradice či pojídalo vánoční cukroví.

V programu třídních vánočních besídek se ovšem také cvičilo, poslouchala hudba, zpívalo,...

Nezahálelo se ani v místní tělocvičně. V ní se uskutečnilo cirkusové vystoupení. Vystupující dvojice se měnila v klauna, akrobata, kouzelníka či krotitele.  Všude bylo plno pohybu, srandy a legrace.

Žáci a žákyně také využili bílé peřiny, která zahalila Chyšecko, a bavili se zimními radovánkami.

Po skončení vánočních besídek se děti rozešly na zasloužené vánoční prázdniny.
Věřme, že jim budou přát povětrnostní, sněhové či ledové podmínky, aby si těch zimních radovánek užily co nejvíce.

Na fotosnímku 5415 Josefa Fuky ohlašuje školník Josef Kudrna vánoční přestávky.
Na fotosnímku 5428 Josefa Fuky jsou páťáci při rozbalování dárečků - zprava Anna Pintová, Jana Křížková, Lucie Dvořáková, Kristýna Petrová a David Mašek.
Na fotosnímku 5443 Josefa Fuky je vystoupení cirkusové dvojice.

Ods. Mgr.Fuka Josef,39853 Chyšky 113