Zdravotníci z Chyšek zabodovali

18. 5. 2009

13.5.2009 proběhlo v Písku okresní kolo Hlídek mladých zdravotníků pro děti ze základních škol Soutěžilo se v poskytování první pomoci, dopravě zraněných a obvazování. Klání probíhalo u Otavy pobíž historického centra města, a tak mohli i kolemjdoucí sledovat v akci malé záchranáře. V obou soutěžních kategoriích se nejlépe dařilo žákům naší školy, zvítězili. A kdo byli úspěšní reprezentanti? V kategorii 1. stupeň ( 1.-5.tř.): A. Řehořová, M. Dvořáková, C. Vaverková, K. Kadlecová a A. Dvořáková. V kategorii 2. st. (6.-9. tř.): L. Petříková, J. Zeman, B. Petříková, D. Marešová, D. Trpková. HMZ nás reprezentují v krajském kole soutěže.

Krajské kolo proběhlo 18.5.2009 v letním areálu plaveckého stadionu ve Strakonicích. Soutěžilo 14 hlídek ve 2 kategorích- vítězové okresních kol. Okres Písek v obou kategoriích reprezentovali žáci ze ZŠ Chyšky. Na stanovištích prakticky poskytovali první pomoc. Ošetřovali např. popáleninu, zlomeniny končetin, tepenné krvácení. Přísní rozhodčí je pečlivě hodnotili. A jak si vedli? V kategorii 1. stupeň (1.-5.tř.) získali 3. místo. Vyhrála HMZ z okresu Tábor. V kategorii 2. stupeň (6.-9. tř.) obsadili také brozové místo,  zlatá byla HMZ z okresu Strakonice.