Setkání Ekoškol

24. 11. 2016
ekoškola

V úterý 22. 11. jsem se s Jakubem Štvánem a Adamem Fridrichem zúčastnila Semináře dobré praxe na ZŠ a ZUŠ Bezdrevská v Českých Budějovicích. Seminář pořádaly tyto organizace: CEGV Cassiopeia a ZČ HB Forest. Vedli ho zkušení lektoři: Jan Smrčka (Tereza), Silvie Vacková (SEVER), Tereza Velehradská (Cassiopeia, Forest).

Na semináři se sešlo celkem devět  Ekoškol. A jaký byl program? Nejdříve jsme se krátce představili
a podělili jsme se o příklady dobré praxe, dále jsme ve skupinkách odhalovali cíle témat Ekoškoly
a pracovali jsme s Analýzou – plánovali jsme, jak odstranit slabé stránky školy. Pro učitele byla připravena krátká informace o ekologicky šetrném provozu. Návštěvu na ZŠ a ZUŠ Bezdrevská uzavřela prohlídka školy a školní zahrady.

Setkání bylo přínosné, načerpali jsme nové nápady, naučili jsme se lépe pracovat s výsledky Analýzy
a také jsme se setkali se spřátelenou Ekoškolou T. G. M. Písek.

Karolina Tvrdíková
  koordinátorka EVVO