Slavnost Slabikáře

4. 11. 2016

Žáci první třídy se konečně dočkali. Dne 4. 11. se ve třídě konala veliká slavnost. Prvňáci dostali svoji první knihu – Slabikář. Cesta k němu byla od září plná pilné práce s písmenky a slabikami v Písmenkáři. Kamarádi Zetík a Čáryfuk jim připravili v den slavnosti plnění úkolů a soutěží. Malí čtenáři pak začali ve škole hledat Slabikáře. Stopa v šatnách je dovedla k novým pracovním sešitům. Cesta plná slov v chodbě jídelny byla tou správnou cestou ke Slabikáři.

Následovalo slavnostní předání Slabikářů paní ředitelkou a třídní učitelkou. Oslava pokračovala společnými dobrotami a hlavně radostným čtenářským slibem – Slabikář otevírá v dětech novou kapitolu čtenářských dovedností a radosti ze čtení.

Lenka Pešičková