Cesta vody

22. 6. 2017
les ve škole

Celý školní rok se třetí třída snažila přesvědčit Vodomory, (bytosti, které napadly okolí Chyšek a chtěly vypít všechnu vodu z rybníků, studánek a vodních toků), že člověk potřebuje pro svůj život mnoho pitné i užitkové vody, seznámila je s možnostmi její ochrany a vysvětlila, že hlavně s pitnou  vodou musí člověk šetřit, protože jí není mnoho.

Dále děti  Vodomorům  popsaly koloběh vody v přírodě a nakonec je v dopise poprosily , aby se raději odstěhovali  pryč nebo  se o vodu spravedlivě podělili a pomáhali s ochranou našeho vodního bohatství.

Součástí celoroční práce bylo vytvoření  knihy Cesta vody a plakátu Koloběh vody .

Děti se v rámci projektu pokusily vytvořit vrbovou chýši na školní zahradě a zkrášlit jezírko a jeho okolí .  Odvedly velký kus práce a o tom, že se jim dílo snad podařilo, svědčí fakt, že vrbová chýše je vyhledávaným místem k odpočinku a relaxaci dětí celé školy.

Květa Průšová, třídní učitelka 3. třídy