Existuje logika?

4. 10. 2017

Touto otázkou se zabývali žáci na zasedání žákovského parlamentu ZŠ Chyšky, kde také vznikl nápad to prověřit. Ujali se toho žáci 8. a 9. třídy a s pečlivostí sobě vlastní připravili soutěže pro děti z mladších ročníků. Zápolení naplánovali na pátek 29.9, den po oslavě svátku sv. Václava. Možná to byl záměr, nebo jen náhoda. Pátek bez učení a jen soutěže, tak proč ne? Super nápad, souhlasily děti i celý pedagogický sbor. Nakonec se ukázalo, že mozek byl zapojen ještě více než v běžném vyučování.  Bojovná nálada byla vidět na každém kroku, každý toužil po vítězství. Žáci z 1. -7. ročníku mezi sebou soutěžili ve stolních hrách, jako je dáma, člověče nezlob se, luštění tajenky, stavby z kostek. Každý účastník musel projít všemi stanovišti a sbíral body. Ty se na konci soutěže sečetly a z každé třídy byl vyhlášen vítěz. Na spravedlivost klání dohlížely pořádající třídy a jejich zrak byl opravdu neúprosný. Odměna pro vítěze byla sladká. Myslím, že Den s logikou se v Chyškách  opravdu vydařil a již teď se těšíme na další ročník.

Jakub Štván, 8. třída