Zájezd do Londýna

2. 5. 2017

Poslední dubnový týden se děti z chyšecké základní školy podívaly do Londýna. Pro děti byl velkým zážitkem už přejezd z francouzského přístavu Calais do britského přístavu Doveru, odkud pluly trajektem. Po příjezdu do Londýna začal náš výlet na královské observatoři s Greenwich, kde si děti měly možnost prohlédnout nultý poledník. Následovala plavba po známé řece Temži kolem nejznámějších londýnských pamětihodností Tower Bridge, Tower ofLondon, MileniumBridge, katedrála sv. Pavla, London Eye a HousesofParliament, které si děti měly možnost v následujících dnech prohlédnout podrobněji. Na své si přišli i obdivovatelé HarryhoPottera, neboť naše cesta vedla i do Oxfordu, kde následovala prohlídka města a samozřejmě jsme nemohli vynechat Christ ChurchCollege, kde se nachází proslulá jídelna z filmů právě o HarrymPotterovi. Kdo není milovníkem HarryPottera, zabavil se pak v Legolandu. Náš výlet jsme zakončili  v Oxford Street, Hyde parku, Buckinghamském paláci, Trafalgar Square, Piccadily aWestminsteru (katedrála, Big Ben, budovy parlamentu). Zájezd se velmi vydařil a děti si s sebou přivezly spoustu cenných zážitků a vzpomínek.

Iva Pospíšilová