Závěrečná zpráva z lyžařského kurzu Monínec 2017

12. 1. 2017

V termínu od 9. 1. do 12. 1 se uskutečnil lyžařský výcvik ZŠ Chyšky a ZŠ Sepekov na Monínci. Kurzu se zúčastnili žáci 6. -9. tříd a účast byla dobrovolná. V pátek před začátkem kurzu jsme od pana učitele Bardy získali důležité informace, co je nezbytně nutné vzít s sebou, na sebe a do baťůžku. V pondělí v půl osmé jsme se všichni se vším vybavením sešli před školou a zkušený pan řidič nás odvezl do lyžařského areálu Monínec, kde zimní radovánky mohly začít. Všichni žáci byli rozděleni do tří skupin. 1. družstvo pod vedením pana učitele Bardy celý týden zdokonalovalo svůj styl a trénovali malý a velký oblouk na velké sjezdovce. 2. družstvo pod vedením pedagogů ze Sepekova bylo na sjezdovce pod hotelem. Zde někteří jedinci objevovali zatím pro ně nepoznaný sport v podobě lyžování. Ostatní členové družstva pilně zkoušeli svoje dovednosti na lyžích. 3. družstvo bylo nejmenší a v počtu tří žáků pod vedením paní učitelky Kolínské brázdilo Monínec na snowboardu. Paní zima nám tento týden opravdu dopřála. Počasí bylo přímo ukázkové; prachový sníh, velký mráz, slunce, které krásně svítilo každý den. Součástí výcviku byla také přestávka na odpočinek, teplý nápoj na zahřátí a na malé občerstvení v podobě všemi milovaných hranolek. Protože Monínec se nachází „ co by kamenem dohodil a pěšky došel“, tak jsme zde ubytovaní nebyli a každý den jsme odjížděli domů. Velká pochvala patří všem účastníkům lyžařského kurzu za dobré chování, příjemnou atmosféru, která se na kurzu vytvořila. Poděkovat si také zaslouží všichni učitelé, kteří se opravdu snažili, aby vše proběhlo tak, jak má. Jejich trpělivost a vstřícnost byla opravdu úžasná. Sportu zdar a lyžování zvlášť.

Jakub Štván 7. třída