Pasování na čtenáře

30. 4. 2017

V pátek 28. dubna 2017 zavítali na Obecní úřad v Chyškách prvňáčci z místní školy v doprovodu své paní učitelky Mgr. Lenky Pešičkové. Za účasti rytíře – starosty Ing. Miroslava Maksy, paní ředitelky školy Mgr. Moniky Bardové, zástupkyně Ing. Karolíny Tvrdíkové, knihovnice Lenky Kváčové a paní matrikářky Jany Vačlenové, proběhlo slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře. Děti nejprve přečetly úryvek neznámého textu, čímž prokázaly svou čtenářskou dovednost. Pro porotu bylo velmi těžké vybrat toho nejlepšího čtenáře. Protože byly děti moc šikovné, rozhodl se pan starosta bez okolků všechny prvňáčky pasovat na opravdové čtenáře. Všichni složili před rytířem slib a byli dekorováni šerpou. Vítězem – „Rytířem čtení“ – se nakonec stala Karolínka Caltová a „Královnou čtení“ byla pasována třídní učitelka prvňáčků – Mgr. Lenka Pešičková. Odměnou jim bylo hojné pohoštění. Nechyběl ani velký dort pro vítěze od paní Věry Stráňkové, o který se Karolínka Caltová, jako správný Rytíř čtení, spravedlivě rozdělila. Po skončení se děti odebraly do knihovny, kde obdržely čtenářskou průkazku na celý rok zdarma a malou pozornost na památku. Při odchodu si všichni slíbili, že brzy navštíví knihovnu a vypůjčí si knihy na svou vlastní čtenářskou průkazku. Pasování prvňáčků se vydařilo, a tak zbývá jen popřát malým čtenářům, aby přečetli hodně krásných a zajímavých knížek a čtení je bavilo.

Lenka Kváčová