Školní slavnost

18. 1. 2017
ekoškola

Ekoškola je mezinárodní program, který probíhá ve více jak 50 zemích světa. Vznikl v roce 1995. Česká republika se připojila v roce 2005. České Ekoškoly řídí vzdělávací centrum TEREZA. Základní  škola Chyšky pracuje v programu od roku 2010. O dva roky později se nám podařilo získat titul. Ten jsme obhájili v roce 2014. Poslední auditorská návštěva proběhla 30. 11. 2016. Opět se nám podařilo titul obhájit. A proto jsme 17. ledna v 15 hodin uspořádali ve vestibulu školy slavnost.

Slavnosti se zúčastnili žáci, učitelé, provozní zaměstnanci, rodiče i vážení hosté – starosta Obce Chyšky  Miroslav Maksa a zástupkyně Terezy  Bára Janíčková. Po kulturním vystoupení žáků 1.stupně se slova ujala paní Janíčková a seznámila přítomné s výsledky auditorské návštěvy. Ocenila mimořádnou aktivitu školy a poblahopřála škole k titulu, který nyní může užívat po dobu dalších čtyř let. Zástupci Ekotýmu poté předali starostovi Závěrečnou zprávu. Pan starosta ve svém proslovu ocenil práci školy a zdůraznil, že mnohem těžší než titul získat je ho obhájit. Následně ředitelka školy  Monika Bardová poděkovala všem za práci v programu, vyzdvihla důležitost kolektivní práce a zároveň ocenila vedoucí úlohu koordinátorky EVVO Karoliny Tvrdíkové.  Slavnost zakončil Tanec 7 kroků,  jehož provedením žáci znázornili metodiku práce programu Ekoškola.

Ekotým ZŠ Chyšky