Slavnostní otevření čtenářského klubu

8. 9. 2017

Ve čtvrtek 7. 9. 2017 proběhlo v Základní škole Chyšky slavnostní otevření nové učebny pro děti, která bude sloužit jako zázemí pro dva nové kluby - Čtenářský klub a Klub zábavné logiky a deskových her. Čtenářský klub bude nadále rozvíjet spolupráci školy a místní knihovny. Učebna bude využita také při hodinách literatury a při činnosti školní družiny. Během otevření čítárny čekal na hosty bohatý program. Ředitelka školy Monika Bardová pronesla na úvod několik slov o náplni klubů, poté s místostarostou Václavem Caltou za zvuků fanfáry slavnostně přestřihli pásku. Maskotem klubu bude sova, jejíž jméno žáci vymyslí a v klubu ji pokřtí. Motiv sovy zdobí i stěnu čítárny. Přítomní hosté se potěšili poslechem úryvku z knihy Strážci příběhů, vyslechli si i přednes účastníků soutěže Vypravuj! a zhlédli dramatizaci textu O namyšleném krkavci. Na závěr si každý sám mohl individuálně prohlédnout novou učebnu. Prací čtenářského klubu chce škola pozitivně ovlivňovat vztah dětí ke knihám a čtení.

Iva Pospíšilová