Světový den vody

22. 3. 2017
Karolina Tvrdíková
ekoškola

Světový den vody se koná každoročně dne 22. března k vyvolání pozornosti významu vody a potřeby obhajovat udržitelné nakládání s vodními zdroji.

Žáci prvního stupně Základní školy Chyšky oslavili tento den s kapříkem Metlíkem. Spisovatel Jan Opatřil povyprávěl o své knize, seznámil  žáky s hlavními hrdiny – kapříky: Metlíkem, Šupinkou a Břéťou. Následovalo autorské čtení. V závěru setkání bylo možno zakoupit knihu s podpisem autora nebo záložku do knihy.

Mottem Světového dne vody 2017 je „Waste Water" (Odpadní voda), a proto se chlapci a děvčata z druhého stupně  vypravili na návštěvu čistírny odpadních vod do Milevska. Průvodcem jim byl pan Jiří Jindra. Žáci se dozvěděli, že odpadní voda přitéká kanalizační sítí. Nejdříve je čištěna mechanicky a poté biologicky pomocí bakterií. Přečištěná voda pak vtéká do potoka.