Výlet na Kratochvíli

8. 6. 2017

Školní výlet první, druhé a třetí třídy v pondělí 5. června na zámek Kratochvíle  se opravdu vydařil.

Pro žáky zde byly připraveny dva samostatné programy. Prohlídka zámku se skvělou paní průvodkyní byla poučná i zábavná a dětem se moc líbila.

Druhá část děti seznámila se životem na zámku. Žáci posbírali poztrácené drahokamy paní Polyxeny z Pernštejna, která na zdejším zámku bydlela,  zahráli si na malíře Arcimbolda  a podle jeho vzoru sestavili  portréty z přírodnin, s panem Vilémem z Rožmberka pochytali ryby v jezírku, seznámili se s bylinkami v zámeckém parku a nakonec zkusili i práci zednickou – vyrobili si sgrafita – nástěnnou techniku renesančních budov,  přesně podle obložení zámecké zdi.

Květa Průšová