Vzorník dřevin

26. 1. 2017
ekoškola

Na školní zahradě ZŠ Chyšky přibyl nový výukový prvek – vzorník dřevin. Jedná se o dva podstavce. Na prvním jsou 4 druhy listnatých a na druhém 4 druhy jehličnatých dřevin. Žáci sedmé třídy vytvořili karty s informacemi o daném druhu a připravili také pracovní listy. Na jaře se prvek začne využívat při výuce přírodovědných předmětů. Využijí ho také děti ze školní družiny a už nyní láká kolemjdoucí návštěvníky školy.

A jaká byla cesta k zajímavému oživení školní zahrady? V prosinci 2015 jsme požádali Lesy České republiky o finanční dar. V žádosti jsme popsali, co bychom chtěli na zahradě vylepšit. V březnu 2016 jsme se dozvěděli, že získáme částku 15 000,- Kč. Rozhodli jsme se pro vzorník dřevin. Návrh a jeho výrobu zajistili pracovníci Semence, o.p.s. V listopadu podstavce s kmeny doputovaly na naši zahradu.

/** Err: Image not found */