Beseda o houbách

20. 3. 2018

V pondělí 19. 3. do školy zavítal mykolog Jaroslav Malý, který je od roku 1999 členem České mykologické společnosti. Při přednášce vysvětlil význam hub v přírodě, systém hub a zaměřil se na léčivé a jedovaté zástupce.  Žáci 1. -  9.třídy se dozvěděli mnoho zajímavého. Například, že smrž roste v oblastech, kde hořelo, že u jedovatých žampionů porušená dužnina ihned žloutne, že máme sbírat bedly se šupinatým třeněm. Nejjedovatějším hřibem je hřib satan, nejjedovatější houbou pak muchomůrka zelená. Největší hřib dorostl do hmotnosti 32 kg a úplně největší plodnice houby byla nalezena v Číně a vážila 500 kg. Z léčivých hub si pan Malý nejvíce váží hlívy ústřičné, která pozitivně ovlivňuje imunitu.