Ekolové 3. třídy

3. 10. 2018
les ve škole

“Třeťáci pokračují!”

Ekolínci 1.třídy, Ekolíni 2.třídy a letos Ekolové 3.třídy - to je další stupeň EVVO projektu “Les ve škole, škola v lese”.

V letošním školním roce budou žáci znovu pracovat podle vlastní metodiky s tématem :

U lesa a za lesem. Jak už název napovídá, Ekolínci vyšli z lesa a budou zkoumat ekosystémy :

Pole a zahrada na podzim

Les v zimě

Rybník a voda na jaře

Louka v létě

Přímo v lokalitě okolí Chyšek nás čeká propojení zkušeností z lesa, praktická poznávání a pozorování pomocí lup, mikroskopů. Prohloubení učiva prvouky, poznatků z živé i neživé přírody, ověřování měřením délky, objemu, hmotnosti, teploty a času určitých vzorků přírodnin z daných lokalit. Využijeme i atlasy, herbáře a další vyhledávání informací pomocí PC. Dobrá spolupráce ve skupinách je nejdůležitějším měřítkem získávání nových zkušeností a znalostí.

Na vše přihlíží nový skřítek Ekol, kterého budou žáci vytvářet v  průběhu celého školního roku.

Opravdu se hodně těšíme!

Žáci 3. třídy a Lenka Pešičková