Exkurze - ZVVZ, SOŠ Milevsko, učňovské dílny Veselíčko

7. 12. 2018

Dne 6. 12. 2018 žáci 8. a 9. třídy měli možnost navštívit společně s panem učitelem Vachtou SOŠ         a SOU Milevsko, učňovské dílny Veselíčko a prostory ZVVZ Milevsko. Odjezd od školy byl v 9:15 hodin přistaveným autobusem. Navrátili jsme  se ve 13:15 hodin. V budově SOŠ a SOU Milevsko jsme si prohlédli ukázky z různých oborů, např. truhláře, kuchaře i opraváře zemědělských strojů.  Další cesta vedla do dílen ve Veselíčku, kde mají praktickou výuku obory opravář zemědělských strojů a truhlář. Mistři příslušného odborného výcviku nás seznámili s obsahem výuky. Potom jsme odjeli autobusem do Milevska, kde nás u vchodu ZVVZ  vyzvedl průvodce, který nás provázel celým areálem. Ve výrobních halách jsme měli možnost si prohlédnout zakázkové výrobky, např. vlakové součásti, jako je celá kabina, lakovnu, kde se lakovaly součásti. Navštívili jsme také učňovskou dílnu, kde se učí strojní mechanici a obráběči kovů. Exkurze byla zajímavá a poučná. Těšíme se na další.

Adam Řehoř, 8.třída