Lyžařský výcvik

24. 1. 2018

Dne 16.1. – 19.1.2018 absolvovali žáci 7. a 8. třídy lyžařský výcvik ve skiareálu Monínec. V úterý 16.1. jsme v 8 h vyrazili mikrobusem do skiareálu. Učili jsme se zde lyžovat. Byli jsme rozděleni do 2 skupin: začátečníci a profilyžaři. Začátečníci byli rozlišeni červenými rozlišováky, profi žlutými. Z řad pedagogického sboru nás doprovázeli Mgr. Jakub Barda a Mgr. Denisa Kolínská, kteří jako učitelé i na svahu předali zkušenosti ostatním.

Vždy jsme si nazuli lyžáky, upevnili je a pak jsme šli na palouček za parkovištěm, kde se nejprve konala rozcvička. Protáhli jsme si svaly a zahřáli se. Poté nám pan učitel rozdal permanentky. Cestou ke svahu jsme zkoušeli, jak správně padat a zvedat se ze sněhu. Sníh byl příjemný, hezky chladil.. Počasí nám přálo. Lanovkou jsme dorazili na vrchol Monínce a rozdělili se do skupin. Postupně jsme sjížděli dolů, pak zase jsme vyjeli nahoru a tak celé dopoledne… Celí unaveni jsme se mikrobusem vraceli do školy. Cestou jsme si zpívali.

Celý výcvik byl příjemný. Moc jsme si to užili a těšíme se na příští rok.

Adam Řehoř, 7. třída.