Návštěva knihovny

5. 11. 2018

V pátek 19. 10. 2018 se vypravili žáci třetí třídy se svojí paní učitelkou Lenkou Pešičkovou do knihovny, kde pro ně byl připraven pestrý program. Nejdříve se děti seznámily s chodem knihovny, kde jim bylo vysvětleno, jak jsou knihy řazeny a podle čeho si mohou knihy samy vyhledávat. Zkusily si vyhledat knihu v katalogu pomocí počítače a podle připravených lístečků i přímo v regálech. Dále se žáci seznámili s knihou od Astrid Lindgrenové Děti z Bullerbynu. Dozvěděli se nejen, kdo na třech statcích v malé švédské vesničce bydlel a jak se děti z Bullerbynu jmenovaly, ale také si přečetli jednu z kapitol. V knize pak hledali odpovědi a doplňovali do pracovních listů. Doufám, že žáčky tato návštěva inspirovala k dalšímu společnému čtení a s touto knihou zažijí ještě spoustu zajímavých příhod.

Lenka Kváčová - knihovnice