První školní den

4. 9. 2018

Dne 3. září 2018 se v ZŠ Chyšky uskutečnilo slavnostní přivítání sedmnácti prvňáčků. Nové školáčky ozdobené indiánskou čelenkou nejprve čekalo slavnostní zahájení ve vestibulu školy a poté jim žáci deváté třídy symbolicky předali první písmenka a doprovodili své malé kamarády do indiánské třídy, kterou pro ně spolu s čelenkami připravila jejich třídní učitelka Květa Průšová. Prvňáčky přivítala hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská, ředitelka školy Monika Bardová, matrikářka obce Jana Vačlenová a starosta obce Miroslav Maksa. Všichni jim popřáli mnoho úspěchů ve škole. Hejtmanka Jihočeského kraje přivezla do chyšecké školy dárky – sportovní potřeby do hodin tělesné výchovy a pro každého prvňáčka dárky v podobě školních potřeb a předmětů s bezpečnostními prvky. Upomínkové předměty předali žákům i zástupci obce. Rodiče prvňáčků obdrží od obce finanční dar 3 000 Kč.  Slavnostního zahájení se zúčastnila i Jihočeská televize, která o významném dni natočila reportáž.

Květa Průšová