Slavnost slabikáře

5. 11. 2018

V pátek 2. listopadu čekalo na žáky první třídy příjemné překvapení. Dozvěděli se, že král z Hloupětína unesl královnu z chytrého Čtenářského království a zavřel ji do věže. Jen šikovní čtenáři ji mohou vysvobodit, splněním jednoduchých úkolů. Malí indiáni z Chyšek se pustili do akce s plným nasazením. Skládali z písmenek slabiky a slova, přiřazovali slabiky k obrázkům, četli slabiky a nakonec je cesta ze slov, která museli přečíst, dovedla do věže, kde na jejich záchranu čekala unesená královna. Ta zachránce pochválila za jejich čtenářské dovednosti a za vysvobození.   Odměnou byl pro každého žáka Slabikář se záložkou.

Role královny se ujala paní ředitelka Monika Bardová. Předávání Slabikářů se tak proměnilo ve velkou slavnost a děti si odnesly domů nejen novou učebnici, ale i nevšední zážitek.

Květa Průšová, třídní učitelka