3. třída v milevské knihovně

 19. 11. 2019  Denisa Kolínská  aktuálně

Dne 12.11. jsme se s p. učitelkou Veronikou Hadáčkovou vydali do milevské knihovny, kde nám paní Jitka Kortanová připravila besedu na téma Staré pověsti české. Ale nejvíce jsme se věnovali Horymírovi. Je to pověst o vladykovi Horymírovi, který se svým koněm Šemíkem přeskočil hradby na vyšehradské skále v Praze. Tím si Horymír zachránil život před soudem, ale kůň to nepřežil.

Dělali jsme různé aktivity, např. skládání komiksu, vět, prohlíželi jsme si různá vydání Starých pověstí českých. Téměř dvouhodinový program byl super. Za odměnu jsme paní knihovnici zazpívali píseň od Svěráka a Uhlíře O Horymírovi. Potom nás ještě jedna paní knihovnice pozvala do dětského oddělení a tam jsme si zkusili zahrát na knihovnice a knihovníky. Moc se nám to líbilo a přijedeme zase na jaře.

                                                                                                                                                                Žáci 3.třídy