Budoucí Ekolínci první den ve škole

2. 9. 2019

Dne 2. září 2019 se v ZŠ Chyšky uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků. Hned u vchodu dostali malí žáčci dárek s pečetí školáka 1. třídy. Poté čekalo na všechny slavnostní zahájení ve vestibulu školy. Žáky i rodiče přivítala ředitelka školy Monika Bardová, starostka Obce Chyšky Stanislava Hejnová a matrikářka Jana Vačlenová. Všem prvňáčkům popřály mnoho úspěchů ve škole. Rodiče prvňáčků obdrží od obce finanční dar 3 000 Kč. Žáci deváté třídy předali dárky a doprovodili malé školáky do učebny 1. třídy. Tam už na ně čekal skřítek Ekolínek se svými pomocníky. ZŠ Chyšky se stala od roku 2012 Ekoškolou a titul i nadále úspěšně obhajuje. V letošním roce budou prvňáčci pracovat v programu Les ve škole, škola v lese. Projekt Učíme se s Ekolínkem navazuje na aktivity, které proběhly na předškolních setkáních. Prvňáčci tak zahájili svou devítiletou školní docházku. Přejeme všem hodně úspěchů.

Lenka Pešičková, třídní učitelka