Den naruby

28. 3. 2019

28. března se slaví Mezinárodní den učitelů. V tento den se v roce 1592 narodil Jan Amos Komenský - učitel národů. Na naší škole tento svátek slavíme každoročně tak, že žáci 9.třídy vstupují do rolí učitelů. Žáci si vylosovali, ve které třídě a jaký předmět budou učit, domluvili se s daným vyučujícím na probíraném učivu a vytvořili si přípravy na hodiny. Ve druhé třídě vyučovali Jakub Štván, Petr Pechlát, Lukáš Kváča a Stela Fridrichová. Třeťáky vyučovali Monika Melkesová, Tomáš Janda a Jana Matoušková. Vyučujícími ve čtvrté třídě se staly Lenka Knobová, Tereza Kváčová, Simona Pešičková a Natálie Miňhová. Žáci prvního stupně volili učitele, jehož výuka je nejvíce zaujala. Ve druhé třídě to byl Jakub Štván, ve třetí Tomáš Janda a u čtvrťáků vyhrála Simona Pešičková.