Dopravní soutěž cyklistů

17. 5. 2019
Monika Bardová
soutěže a olympiády

Ve středu 15. května 2019 se v Písku v areálu Dětského dopravního hřiště a atletického stadionu konalo okresní kolo Dopravní soutěže cyklistů. Pořadatelem okresního kola byl Dům dětí a mládeže v Písku, Město Písek - odbor dopravy, BESIP, DI OŘ Policie Písek ČR, Městská Policie Písek  a  AMK Stanislava Maliny. Soutěže se zúčastnilo celkem deset čtyřčlenných družstev ve dvou kategoriích - žáci 5. - 6. tříd ZŠ a  7. - 9. tříd ZŠ. Soutěžící plnili  čtyři disciplíny - testy z pravidel silničního provozu, jízda na dětském dopravním hřišti pod dohledem policistů, jízda zručnosti a první pomoc. Družstva ZŠ Chyšky dosáhla pěkných výsledků.  I. kategorie - soutěžili žáci - Vít Novák,6. třída, Lukáš Novák, 5. třída, Adéla Tejnorová, 5. třída a Kateřina Zdeňková, 6. třída. Toto družstvo obsadilo 1. místo a postoupilo do krajského kola v Jindřichově Hradci. V jednotlivcích Vít Novák obsadil 1. místo a Lukáš Novák 3. místo.   Ve II. kategorii soutěžili žáci - Adam Řehoř. 8. třída, Petr Lívanec, 7. třída, Zlata Mašková, 8. třída, Barbora Čapková, 7. třída. Toto družstvo obsadilo 2. místo a v jednotlivcích Adam Řehoř obsadil 1. místo.