Druhá ponožková výprava do lesa

21. 3. 2019
les ve škole

Žáci první třídy podnikli další ponožkovou výpravu do lesa.

Tentokrát s ponožkami zkoumali les v zimě. Nechyběla sněhová přikrývka, zima byla tak akorát a nádherně svítilo sluníčko. Ideální počasí pro opuštění školních lavic.  Děti ponožkám ukázaly stopy zvířat a nakrmily zvířátka donesenými semínky, suchým pečivem a jablíčky. Porovnaly společně zimní barevnost a nasbíraly si do školy různé lesní poklady, které dále využijí např. pro výrobu hudebních nástrojů.

Výprava byla úspěšná. Ponožky byly rády, že jsme je oživili a my jim slíbili, že je zase brzy provětráme.

Svůj slib jsme dodrželi hned začátkem března, kdy jsme s nimi ve třídě přesazovali pokojové rostliny. Tahle činnost bavila nejen ponožky, ale především žáky samotné. Každá dvojice dětí si vybrala jednu květinu a samostatně ji přesadila.

Během přesazování se děti dozvěděly nejen to, jak se rostlina přesazuje, popřípadě rozmnožuje, ale poznaly i různou kvalitu půdy a navázaly tak na text ve slabikáři, kde jejich kamarád Zetík řešil záhadu, že není půda jako půda.

Květa Průšová