Jíme zdravě a s chutí

11. 4. 2019

Dne 11. dubna proběhla ve škole pro žáky 3.- 5. třídy interaktivní přednáška na téma zdravé stravování s názvem Jíme zdravě
a s chutí. Akci připravil Spolek My a děti ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství ČR.

Žáci se zajímavou formou dozvěděli základy zdravého stravování - co jíst, kolikrát denně jíst, kolik vypít tekutin a které nápoje jsou vhodné, co je to látková výměna, co patří mezi základní živiny, jak nakupovat a jak zacházet s potravinami. Lektor v závěru shrnul důležitá pravidla 3P - pestrost, přiměřenost, pravidelnost, kterými by se každý člověk měl řídit.

Účastníci přednášky si odnášeli nejen mnoho nových poznatků,  ale i malý dárek v podobě pracovního sešitu.

Zájemci o zdravou stravu se mohou inspirovat na webových stránkách: www.viscojis.cz, www.bezpecnostpotravin.cz.