Krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů

1. 6. 2019
Karolina Tvrdíková
soutěže a olympiády

29. května 2019 se v Jindřichově Hradci konalo krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů Jihočeského kraje. Pořadatelem soutěže bylo Ministerstvo dopravy - BESIP a Jihočeský kraj. Do areálu dětského dopravního hřiště se sjela nejlepší družstva z jednotlivých okresů Jihočeského kraje. Soutěžilo se v těchto disciplínách - pravidla provozu na pozemních komunikacích, test na počítači, praktická jízda na dětském dopravním hřišti, jízda zručnosti na kole, zásady poskytování první pomoci a práce s mapou. Jednotlivé školy reprezentovaly čtyřčlenná družstva - dva chlapci a dvě dívky. Z naší školy žáci 5. a 6. třídy. Adéla Tejnorová, Lukáš Novák, Kateřina Zdeňková a Vít Novák, kteří se v družstvech umístili na šestém místě a v jednotlivcích získal pěkné třetí místo Vít Novák.