Královna Abeceda

26. 4. 2019
Monika Bardová

V pátek 26. dubna 2019 se na Obecním úřadu v Chyškách uskutečnilo slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře.

Třídní učitelka představila žáky královně Abecedě – paní starostce Stanislavě Hejnové. Porotě, kterou kromě samotné královny tvořily ředitelka školy Monika Bardová, zástupkyně ředitelky  Karolina Tvrdíková a knihovnice Lenka Kváčová, každý přečetl úryvek z knihy Chobotem sem, chobotem tam. Všichni prvňáčci prokázali, že číst už opravdu umí. Královna Abeceda děti pochválila za jejich krásné výkony, vyzvala je ke složení čtenářského slibu a každému předala stuhu s nápisem Už jsem čtenář.

Slavnost byla zakončena výborným dortem a překvapením na závěr, čtenářskou kartičkou do místní  knihovny, kam mohou děti po celý rok chodit zdarma a rozvíjet tak své čtenářské dovednosti.

Květa Průšová