Lyžařský výcvik

21. 1. 2019

Dne 14. 1. – 18. 1. 2019 se konal lyžařský výcvik ZŠ Chyšky ve skiareálu Monínec. Každý den jsme se v 8 hodin sešli před školou a čekali na autobus, abychom vyrazili na Monínec. Byli jsme rozděleni do 2 skupin: začátečníci, kde pan učitel Barda učil 7. třídu lyžovat, a profilyžaři + snowboardisté, které měla na starosti paní učitelka Kolínská.

Každé ráno po nazutí lyžáků jsme se šli nad parkoviště rozcvičit. Protáhli jsme si svaly a zahřáli se. Poté nám pan učitel rozdal permanentky. První jízdy byly opatrné, ale postupem času jsme se rozjezdili. Na vrcholu Monínce jsme vždy obdivovali krásný výhled. S paní učitelkou Kolínskou jsme dělali různá cvičení a začátečníci s panem učitelem Bardou dělali první kroky lyžování. Když jsme splnili vše, co jsme měli, šli jsme na polední pauzu. Po obědě jsme se opět oblékli a vyrazili znovu lyžovat. Sníh byl slušný a dobře se na něm jezdilo. Počasí nám celkem přálo. Celí unavení jsme se autobusem vraceli do školy.

Lyžařský výcvik jsme si užili a rádi na něj budeme vzpomínat.

Tereza Kváčová