Setkání s myslivci

21. 10. 2019
družina

V úterý 15. 10. se v rámci projektového dne uskutečnil ve spolupráci školní družiny ZŠ Chyšky a členů Mysliveckého spolku Chyšky zábavný odpolední program pro děti pojmenovaný- Setkání s myslivci. Akce proběhla v přírodě, poblíž místního farmového chovu jelení zvěře. Pro účastníky byla připravena celkem tři stanoviště, přičemž každé nabízelo širokou škálu informací o myslivecké teorii i praxi, ke zhlédnutí byla bohatá ukázka nezbytných loveckých potřeb, doplňků a oděvů. V programu byla  zahrnuta  i  kynologie, poznávání stop zvěře, stromů, listů a plodů. Myslivci přiblížili žákům důležitost myslivosti pro vyvážený chod lesního ekosystému a péči o něj, seznámili je s úkoly během jejich celoročního působení a poučili o správném chování v lese. Na programu byla i střelba ze vzduchovky na pohyblivý cíl. Každá skupinka si odnesla sádrový odlitek se stopou divokého prasete, pracovní listy s mysliveckou tématikou a dobrou náladu.

Program si všechny přítomné děti velmi užily a velké díky patří členům Mysliveckého spolku Chyšky, konkrétně panu Pavlu Čižinskému, Michalu Demskému a Rostislavu Vačlenovi za jejich spolupráci, ochotu, profesionální přístup a precizně připravený program.

Za školní družinu ZŠ Chyšky: Lenka Demská Stiborová

Ivana Peciválová