Školní akademie

21. 6. 2019

Dne 20.6.2019 od 16 hodin se konala Školní akademie v kulturním domě Chyšky. Všechny přítomné přivítala paní ředitelka a poté se ujali slova moderátoři z 8.třídy. Jako obvykle jsme začali první třídou, která si připravila indiánské vystoupení. Přes oceán se připlavil dokonce i Kryštof Kolumbus, který získal od kmene sladkou odměnu. Druháci zatančili a zazpívali písničku od skupiny Čechomor. Třetí třída se v prvním ročníku představila divákům jako Ekolínci, loni jako Ekolíni a letos se rozhodli vystoupit jako Ekolové. Představení pokračovalo vystoupením čtvrté třídy. Ta zazpívala dvě písně a na kytaru je doprovodila Kačka Sirotková. Na konci jejich vystoupení zahrál na bicí Míša Chejnovský skladbu Gladiátor. Páťáci zatančili JUST DANCE.

Po páté třídě pokračoval druhý stupeň. Začal šestou třídou, která ukázala divákům svět plný kouzel a magie Harryho Pottera. Sedmá třída zazpívala a zatančila písničku od skupiny Mirai. Osmáci se opět rozhodli předvést dvě scénky. V první představili rozhovor s paní učitelkou Lídlovou a ve druhé scénce ukázali přípravu mužů na manželství. A ještě než přišla na řadu 9. třída, taneční kroužek pod vedením paní učitelky Průšové zatančil taneční představení s názvem Oheň a voda, které si připravili na školní ples. Devátá třída předvedla ukázky z různých animovaných pohádek. Nakonec se moderátoři rozloučili nejen se školní akademií, ale i se školním rokem.

žáci 8. třídy