Školní družina a Devatero studánek

14. 6. 2019
les ve škole

V letošním školním roce se naše školní družina zapojila do projektu Les ve škole, škola v lese, pracovala podle metodiky Devatero studánek, která představuje dětem vodu v devíti různých podobách. Voda je živá, když budí ze spánku semínka. Je věčná ve svých proměnách na zemi, nad zemí i pod zemí. Je čarovná, když zrcadlí svět a živelná, když se vylije ze břehů. Devatero studánek to je devět témat, kterými nás provázela víla Rozárka. Spolu s ní děti postupně během celého školního roku postupně otvíraly jednotlivé studánky a objevovaly jejich tajemství. Každá pomyslná studánka obsahovala spoustu pestrých námětů jak na aktivity v přírodě, tak i různé badatelské činnosti a pokusy. Také pracovní listy byly velmi povedené. Naše školní družina tento projekt o vodě zakončila zábavným odpolednem. Připomněli jsme si znovu jednotlivé studánky formou těch nejoblíbenějších aktivit – mizející obrázky, přenášení vody v nádobách na hlavě, práce se semínky a voda v rostlinách vytvořila na textilu krásné motýly. Všechny děti si seznamování s vodou užívaly a činnosti je velmi bavily.

Ivana Peciválová, vychovatelka ŠD