Slavnost Slabikáře

8. 11. 2019

7. listopadu čekala prvňáčky ve škole slavnost. Dostali svůj první vlastní Slabikář. Celé dva měsíce pilně četli písmena, slabiky a slova. Získat Slabikář nebylo jednoduché, museli projít cestu úkolů, která se skládala ze zatím nabytých znalostí. Skřítci Úkolníci připravili lovení rybiček v podobě písmen, schody plné slabik, poznávání pohádek, chodbu slov a psaných písmen, čtecí a psací hry. Všechny žáky cesta úkolů dovedla přede dveře Čítárny, kde čekaly na všechny vytoužené Slabikáře. Správná slavnost se neobejde bez pohoštění, ale to příliš prvňáky nezajímalo, protože si všichni prostě začali číst.

Byla to ta nejhezčí odměna. Dali jsme slib sově Elvíře, která Čítárnu chrání, že se sem budeme rádi vracet. Těšíme se na práci!

Lenka Pešičková