Čtenářský klub

30. 1. 2020

Od září školního roku 2019/2020 běží opět v naší škole čtenářský klub. Do klubu mohou chodit děti od druhé do deváté třídy. Scházíme se pravidelně v pondělí od 12.30 do 14.00 hodin a ve čtvrtek od 13.00 do 14.30 hodin. Společně strávený čas je plný nejrůznějších aktivit - čteme společně i každý sám, probíráme různé knižní žánry, seznamujeme se s klasickou i moderní literaturou. Povídáme si o knihách, společně vytváříme světy i národy, nasloucháme jeden druhému a navzájem si doporučujeme knihy. Mezi naše nejoblíbenější činnosti jednoznačně patří dělání radosti druhým. Již podruhé jsme natočili audioknihu pohádek, kterou jsme věnovali Mateřské škole Chyšky. Účastníme se soutěží, např. Rosteme s knihou, Kouzlení s odpady. Také jsme společně vytvořili Čtenářský zpravodaj, jehož součástí byla speciální příloha věnovaná ekologii a ochraně životního prostředí. Čtenářský klub dává čtenářskou příležitost i těm dětem, které nemají doma čtenářsky podnětné prostředí a přístup ke knihám. Děti takovou příležitost vesměs rády a aktivně využívají. Naše čítárna je vybavena novými knihami a často přinášejí žáci i své vlastní knihy, které si půjčují navzájem. Pravidelnou součástí schůzek je i výběr knihy na doma, děti si odnášejí knihu rozečtenou i nově vybranou.
Naším cílem je posilovat u dětí čtenářské návyky a radost z četby. Myslíme si, že toto vše jim může pomoci při dalším vzdělávání.

Iva Pospíšilová, Alena Málková