Energie pro budoucnost

22. 11. 2019

V učebně fyziky se uskutečnila beseda pro žáky 7. a 8. třídy na téma Energie budoucnosti. Mgr. Pavel Vlček z Občanské iniciativy pro ochranu životního prostředí z Českých Budějovic žákům nastínil rozvoj naší a světové energetiky budoucnosti. Vysvětlil různé způsoby úspor energie v budovách, domácnostech i  dopravě. Spotřeba energií není stále stejná, např. o vánočních svátcích kulminuje směrem nahoru. Žáci byli seznámení také s přístroji určujícími množství záření.

Pohled žákyně 7. třídy Michaely Marešové na besedu:  " Z mého pohledu byla beseda poučná i zábavná. Přednášející byl milý a zodpověděl všechny naše dotazy, což je u mně velké plus. Beseda mně bavila a v mnoha případech jsem byla opravdu překvapená z informací, které jsme se dozvěděli. Myslím, že díky besedě o energii pro budoucnost jsme se dozvěděli vše, co potřebujeme."

Josef Vachta