Klub zábavné logiky a deskových her- družina

3. 2. 2020

Od začátku školního roku 2019/2020 je pro žáky 1. stupně od 2. do 5. třídy každé pondělí provozován v rámci školní družiny Klub zábavné logiky a deskových her. Zájmový útvar navštěvuje celkem 13 dětí a probíhá od 12:30 do 14:00. V rámci klubu se každý měsíc snažíme zaměřit na různé tematické herní okruhy. V září jsme se po seznámení kolektivu a představení her naučili základní pojmy - umění přijmout prohru, čest poraženým a hned jsme si je vyzkoušeli i v praxi. V říjnu jsme společně procvičovali paměť, bystrost, schopnost zapamatovat si a pamatované si následně vybavit. Listopad patřil jemné motorice, trpělivosti, respektování pravidel a schopnosti logicky analyzovat situaci. Prosinec byl zaměřen na dovednost komunikovat před skupinou, verbálně i neverbálně, žáci naplno projevili svou kreativitu a individualitu ve formě pantomimy i slovního projevu. V lednu nás čekalo představení nových her, tedy následovalo seznámení s pravidly a hraní především znalostních her spojených s přírodou. V rámci školního recyklačního programu Recyklohraní jsme s žáky splnili úkol s názvem Dlouhý, Široký a Bystrozraký, kde jsme společně zkoumali kontejner na vysloužilé elektrospotřebiče a následně vyplňovali badatelské listy. V uběhlém pololetí nás již třikrát navštívila odborná lektorka, paní Vendula Vrzalová, přičemž představila žákům nové hry a děti měly možnost hrát i ty ručně vyrobené. Spolupráce je naplánována i ve druhém pololetí školního roku.