Školní družina, obecní knihovna a masopust

26. 2. 2020
družina

V pátek 14.2.2020 odpoledne připravila pro školní družinu paní Kváčová z obecní knihovny zábavný program. Tentokrát jsme se zaměřili na téma masopust. Z knihy Chaloupka Na vršku od autorka Šárky Váchové nám paní knihovnice přečetla povídku Jak to bylo o masopustu. Vyluštěním zábavných pracovních listů jsme se dozvěděli, jaké tradice, zvyky a obyčeje jsou pro toto období typické. U pohádky Bambulín a Berunka: Karneval jsme si na chvilku odpočinuli a zase jsme se pustili do práce. Pod našima šikovnýma rukama vznikaly různé masky. Výběr byl velký a někteří z nás jich vyrobili i několik. Na závěr nás paní knihovnice obdarovala sladkými koblihami, které neodmyslitelně k masopustu patří. Děkujeme.

Ivana Peciválová